Drupal user
Fórum
Drupal version

Ahojte, 

Potreboval by som funkcionalitu ako majú niektoré stránky s menučkama. Teda stránka zobrazí reštauráciu a jej menu na "tento" týždeň. Ako by som toto mohol riešiť? 

 

 

Hodně záleží, kdo a jak s tím bude pracovat.

První varianta

Úplně jednoduché řešení je mít jednu stránku a té ve wysiwygu tabulku s menu. Která se bude každý týden obnovovat. Implementačně je to trivialní, ale nebude to vypadat moc hezky, protože editor nedodrží vždycky stejnou strukturu.

Druhá varianta

Typ obsahu (nebo paragraph) Menu a v něm paragraph Menu item. Kdy každé Menu item bude mít políčka podle potřeby (předkrm, polévka, ingedience, cena atp.). Pro editora to bude trochu víc klikání, ale zase bude mít garanci že ceník bude vypadat vždy plus minus stejně. 

Třetí varianta

Typ obsahu Menu a typ obsahu Menu item. Menu item bude mít políčka podle potřeby. Při vytváření Menu je možné vybírat jednotlivé Menu item (Entity reference), případně vytvořit novou položku (Inline enity reference). Mělo by smysl u opakujících se jídel, kdy by je bylo možné vybírat z "knohovny".

No a určitě se dají vymyslet i další. Zkuste si sepsat normálně na papír, jaký je očekávaný postup práce, vstup a výstup. Podle toho pak navrhněte řešení.

Drupal user
Trvalý odkaz

trosku po dlhsom case, som sa zasa vratil k tomuto projektu. 

Na jednej stranke som nasiel presne to co chcem, prikladam screenshot. V podstate ide o to,ze sa mi "automaticky" posuva obdobie o 7dni. a nasledne ked si zobrazim "menu" tak vidim menu na povedzme 7 dni dopredu. Taketo nieco by som chcel spravit. 

Bohuzial ma nenapada vobec, ze ako to mozem docielit. - pozeral som uz rozne moduly - ale nenasiel som ziaden, ktory by mi vobec pomohol nieco podobne docielit. 

 

menu

 

Přidat komentář

Ktorá rieka preteká Bratislavou?