Chyba při migraci webu na jiný server

Drupal user
Fórum

Prosím zkušené drupalisty o radu - po migraci webu postaveného na Drupalu 7.38 na jiný webový server se objevila chybová hláška "Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později." Na starém webovém serveru je PHP 7.0, databázový server MySQL 5.7.17, na novém webovém serveru je PHP 7.2.19, databázový server MariaDB 10.1.41. V logu nového webového serveru nejsou žádné chybové hlášky. Zkoušel jsem na nový webový server nainstalovat čistý Drupal 7.38 a instalace se podařila, takže kompatibilita prostředí na novém webovém serveru vůči Drupalu 7.38 by měla být ok...

Překlad typu obsahu nefunguje

Drupal user
Fórum

Ahoj řeším zapeklitou otázku ohledně překladu typu obsahu. máme formulář pro přidávání obsahu Member. ve vlastním modulu jsme si nadefinovali i vlastní submit button, na který jsou vázány jiné akce než na výchozí submit. Takže si uživatelé mohou vybrat kterou akci chtějí provést a podle toho zmáčknout tlačítko.

Problém máme s překladem. Když si uživatel vybere akci, která je spojena s naším tlačítkem tak se uzel vytvoří a vše je OK kromě hlášení o vytvoření nového obsahu.

Přesměrování http na https

Valda
Fórum

Začínám převádět zákaznické domény na https a narazil jsem na to, že přesměrování se řeší buď jednoduše globálním přepnutím na straně hostingu (což bohužel není můj případ), nebo musím udělat změnu v .htaccess. A tady bych rád zjistil další možnosti. Při aktualizacích či změnách DRUPALu budu muset myslet na to, že v daném souboru mám něco jinak.

Lze v DRUPALu nastavovat htaccess nějak globálně nebo tak, abych při nahrání nové verze nepřepsaal a nemusel na to myslet?

Děkuji za radu.

Hledá se drupalista pro hudební magazín Frontman.cz

Foto profil

Ahoj,

sháníme drupalistu, který by nám pomohl se správou hudebního magazínu http://frontman.cz

Jedná se o nastavování, úpravu stylů, ladění metatagů, případná migrace na vyšší verzi,

také případně najít vhodnější hosting. Nyní běží magazín na Windows serveru.

Dobře zaplatíme :) Díky za případné nabídky. Email: [email protected]

Vláďa Myslík